Pomóż bezbronnemu dzisiaj!

KRS: 0000140437

nr konta: 93 1240 4650 1111 0000 5150 8401

Przekaż 1% podatku za rok 2015 na dzieło obrony życia

Obronę życia rozumiemy nie tylko jako sprzeciw wobec zbrodni aborcji. Także jako wspieranie życia rozwijającego się w trudnych warunkach i życia zagrożonego. Wspieranie samotnych matek, rodzin wielodzietnych, rodzin z dziećmi chorymi i niepełnosprawnymi.
Pomagamy około 150 rodzinom objętym różnorakim wsparciem naszego Stowarzyszenia (m.in. w ramach nowo powołanego Funduszu Ochrony Dziecka Poczętego Chorego i Niepełnosprawnego).

Bóg dał im ludzi, co pomagają

Agnieszka i Grzegorz z szóstką dzieci mieszkają w 37-metrowym mieszkaniu komunalnym. W życiu przechodzili różne trudne chwile, a teraz stoją przed najtrudniejszą próbą. Ich najmłodszy syn, Tycjan, urodził się z wieloma wadami wrodzonymi m.in. niewydolnością serca, związanymi z zespołem Downa Q90. Mimo swoich 8 miesięcy już 4 razy był w szpitalu. Przeszedł już jeden poważny zabieg, obecnie czeka na operację serca. Nie przybiera na wadze.rodzina-a-i-g

Urodził się niesłyszący, jednak powoli odzyskuje słuch. Jego rodzice uważają to za największą radość i słysząc pocieszanie, że kolejna operacja powinna się udać, pani Agnieszka nieśmiało się uśmiecha i cicho dopowiada: „oby”. Pytani o plany i marzenia, jak stare dobre małżeństwo jednocześnie odpowiadają: „zdrowie”.

Chodź, będziemy remontować

Z resztą jakoś sobie poradzą – pan Grzegorz ima się różnych dorywczych prac porządkowych i remontowych. Opowiada o ludzkiej życzliwości, z którą się spotyka od osób, dla których pracuje: pewien ksiądz proboszcz, gdy usłyszał, w jakim stanie otrzymali mieszkanie od miasta (brak prądu, gazu, wody, przegnita stolarka i podłogi), powiedział: „chodź! będziemy remontować mieszkanie”. Zrobili to wraz z ojcami kapucynami, którzy pomagali potem w opłatach i dali na rozruch działalności rękodzielniczej pani Agnieszki (która wykonuje przepiękne ozdoby choinkowe).

Non stop na wysokich obrotach

Sąsiedzi dali stary telewizor i całkiem nowy mikser, ludzie przynoszą paczki żywnościowe, ubranka dla dzieci. „Bóg dał ludzi, co pomagają” – uśmiecha się pani Agnieszka.
Choć wiadomo, potrzeby są ogromne, a zakup specjalistycznych okularów za 600 zł dla dziecka jest inwestycją, na którą się zbiera miesiącami. Nie tylko Tycjan jest chory – Ruben, najstarszy, już nastolatek, urodził się z porażeniem mózgowym. Odzyskał zdrowie dzięki codziennej rehabilitacji przez półtora roku. Dziś rozwija talent pływacki i jak reszta rodzeństwa zdolności artystyczne odziedziczone po mamie. Zaprojektowana przez niego widokówka wygrała konkurs i jest cegiełką na hospicjum. Z kolei Miłosz wygrał konkurs fotografii przyrodniczej – bardzo lubi malutkie zwierzątka. Rodzina mimo chorób i trudności stara się żyć normalnie – rozwijać uzdolnienia dzieci, dbać o ich kształcenie i dom. A to prawdziwe wyzwanie przy szóstce dzieci: „Najprostsze zakupy zajmują 3 godziny – śmieje się pan Grzegorz. W naszym domu wciąż coś się dzieje. Non stop na wysokich obrotach”.

Nie wahaj się pomóc i otworzyć serce!

Przekazanie 1% Twojego podatku pomoże wielu chorym dzieciom i samotnym matkom w trudnej sytuacji życiowej! Pomoc charytatywna dla matek chorych dzieci to nie jedyna nasza działalność w obronie życia. Gdy w 1999 roku zakładaliśmy nasze Stowarzyszenie, uznaliśmy, że są trzy najlepsze metody bronienia życia każdego człowieka od momentu poczęcia do naturalnej śmierci: edukacja, edukacja i… edukacja.

Wiedzieliśmy, że fundamentalną sprawą jest jak najszersze propagowanie w społeczeństwie naukowej i medycznej prawdy: życie człowieka zaczyna się w momencie poczęcia. Przyjęcie tego faktu do wiadomości oraz zrozumienie, czym jest aborcja są podstawą postawy pro-life.

To podejście jest nam bliskie od kilkunastu lat. Cele statutowe Stowarzyszenia realizujemy przez działalność wydawniczą, charytatywną oraz właśnie edukacyjną.

Niech każdy czuje się wezwany

Niech każdy czuje się wezwany do tego, by kochać życie i służyć mu, by je przyjmować, szanować i krzewić, zwłaszcza kiedy jest kruche i potrzebuje troski oraz opieki, od łona matki aż do jego końca na tej ziemi” – wołał papież Franciszek. W tym nadzwyczajnym roku, Roku Miłosierdzia, niech ten papieski apel w sposób szczególny poruszy nasze serca. Odpowiedzmy na to wołanie, odpowiedzmy na naglące potrzeby setek matek borykających się z poważnymi trudnościami w swoim macierzyństwie. Niektóre zostały osamotnione wskutek życiowych zawirowań, niektóre borykają się z problemami finansowymi. Niektóre z nich ze strachem patrzą w przyszłość, niektóre są przygniecione chorobą i niepełnosprawnością swojego dziecka, a przyjmując to dziecko zasługują na nasz najgłębszy szacunek. To im chcemy pomagać cały rok. Bardzo proszę o wsparcie naszych działań pro-life poprzez zadeklarowanie 1% podatku na formularzu PIT – apeluje prezes i założyciel Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka, dr inż. Antoni Zięba.

Jak przekazać część podatku na obronę życia dzieci nie narodzonych:

1. Wypełnić dwie odpowiednie rubryki w rocznym zeznaniu podatkowym (PIT-36, PIT-36-L, PIT-37, PIT-38 lub PIT-28):

  • w jednej z nich podajemy numer wpisu organizacji do Krajowego Rejestru Sądowego (KRS), czyli: 0000140437
  • w drugiej kwotę 1% podatku należnego, zaokrągloną do pełnych dziesiątek groszy w dół.

jeden_procent_instrukcja

2. Złożyć zeznanie roczne w ustawowym terminie.

3. Pieniądze – 1% podatku należnego – urząd skarbowy przekaże na konto naszej organizacji w terminie do 3 miesięcy.

Uwaga! Podatnik nie może podzielić swojego 1% między kilka organizacji.
Podstawa prawna: Ustawa z dnia 16 listopada 2006 o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz o zmianie niektórych innych ustaw (Dz. U. Nr 217, poz. 1588).

Sam zdecyduj na co przeznaczysz 1% podatku! Pomóż nam pomagać innym!

Nie zapomnij: KRS 0000140437

W związku z nowymi formularzami PIT, gorąco zachęcamy do zakreślenia pola „wyrażam zgodę na przekazanie OPP moich danych” w sekcji „informacje uzupełniające”. Dzięki temu będziemy mogli przesłać Państwu indywidualne podziękowanie i nasze materiały edukacyjne.

Nasze inicjatywy