Pomóż bezbronnemu dzisiaj!

KRS: 0000140437

nr konta: 93 1240 4650 1111 0000 5150 8401

Chcesz pomóc?

Jeżeli wpłacisz:

  • 36 zł to sto osób otrzyma broszurę ratującą życie
  • 45 zł to sfinansujesz jedną wystawę o rozwoju człowieka przed narodzeniem
  • 100 zł to ufundujesz pół paczki świątecznej dla ubogich rodzin
  • 500 zł to zapłacisz za utrzymanie ubogiego dziecka przez miesiąc

Akademia Pro-Life

Prowadząc działalność w obronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci, odwołujemy się do argumentów naukowych. Projekt Akademia Pro-Life umożliwia nam ciągłe pogłębianie własnej wiedzy, kwerendę biblioteczną, sprowadzanie z zagranicy literatury specjalistycznej, a także organizację sympozjów, seminariów czy wspieranie badań naukowych. Ważnym elementem tego projektu jest merytoryczne wsparcie udzielane przez nas wielu studentom piszącym prace magisterskie w szeroko pojętej dziedzinie bioetyki.

Bieżący projekt Akademii to badania ankietowe dotyczące przedmiotu “wychowanie do życia w rodzinie” na populacji około 3 tys. uczniów szkół ponadgimnazjalnych w trzech województwach: podlaskim, małopolskim i pomorskim. W realizacji badań biorą udział naukowcy trzech uczelni (Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Gdański, Uniwersytet w Białymstoku). Koszt tak szerokich badań to 35 000 zł.

< wróć do przykładów darowizn

Fundusz Wsparcia Rodziny

Celem naszego Funduszu jest wspieranie kobiet, które zaszły w ciążę i chcą urodzić dziecko, lecz mają obawy, że nie posiadają wystarczających środków finansowych na jego wychowanie. Przekazujemy ubogim kobietom stypendia w wysokości 500 zł miesięcznie na dziecko; przez okres trzech lat. Z zastrzeżeniem, że są to środki na utrzymanie dziecka (środki są przekazywane wyłącznie na podstawie faktur za rzeczy lub usługi kupione dziecku). Koszt jednego stypendium wynosi zatem w całym okresie 17 000 zł.

< wróć do przykładów darowizn

1 mln broszur pro-life

Gdy w 1999 roku zakładaliśmy nasze Stowarzyszenie, uznaliśmy, że są trzy najlepsze metody bronienia życia każdego człowieka od momentu poczęcia do naturalnej śmierci: edukacja, edukacja i… edukacja. Po 15 latach dalej uważamy, że jednym z naszych najważniejszych zadań jest budzenie w społeczeństwie szacunku do życia człowieka przed narodzeniem. A że musimy działać szeroko, to stąd ten milion…

Całość projektu (przygotowanie i druk broszur, wraz z kolportażem do m.in. uczniów szkół ponadgimnazjalnych i studentów) to kwota 360 000 zł.

Jeżeli wpłacisz tylko 36 zł, to 1000 osób otrzyma nasze bezpłatne broszury. A jeżeli przekażesz na ten cel 100 zł, prawie 2800 osób dowie się o życiu człowieka w okresie prenatalnym.

< wróć do przykładów darowizn

Wybierz kwotę:

Szczególnie chcę wspierać:

Przekaż darowiznę

Ludzie często pytają: Co ja mogę zrobić dla obrony życia? Ty możesz i to wiele. Hasłem Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka są słowa: Pomóż bezbronnemu dzisiaj! Nie jutro, ale dzisiaj! Dzisiaj możesz przekroczyć swoje ograniczenia i zainicjować znaczącą zmianę w ruchu obrony życia.

Oto propozycje konkretnej pomocy, w którą możesz się włączyć. Bądź razem z nami. Dzisiaj zaoferuj swoją pomoc! Wypełnij poniższy formularz:

 Tak, chcę rozprowadzić ulotki/materiały pro-life

Trzeba, aby nasze zaangażowanie w dzieło obrony życia było mądre, oparte na argumentach, które przynosi nam rozwój nauk. Dobra edukacja siebie i innych to podstawa.

 Tak, chcę zorganizować wystawę

Czasem jeden obraz warty jest więcej niż tysiąc słów. Zdjęcia ukazujące piękno człowieka przed narodzeniem wciąż dla wielu ludzi są nieznane.

 Tak, chcę wpłacić dar na obronę życia

W dziele obrony życia nie może zabraknąć także materialnej pomocy, świadczonej kobietom w ciąży, samotnym matkom, rodzinom wielodzietnym. Stowarzyszenie niesie tę pomoc. Rozprowadza także bezpłatnie materiały pro-life, realizuje filmy, finansuje działania na rzecz zmiany prawa.

Na dzieło obrony życia, prowadzone przez nasze Stowarzyszenie, można także przeznaczać 1% podatku dochodowego lub wpłacić dar serca.

Osoby fizyczne mogą darowiznę na rzecz Stowarzyszenia odliczyć od podstawy opodatkowania, jednak w kwocie nie wyższej niż 6% uzyskanego dochodu w danym roku. Osoby prawne także mogą taką darowiznę odliczyć od podstawy opodatkowania, ale w kwocie nie wyższej niż 10% uzyskanego dochodu.

Wpłat na działalność statutową Stowarzyszenia można dokonywać na rachunek bankowy:
Bank Pekao SA Oddział w Krakowie 93 1240 4650 1111 0000 5150 8401

Z zagranicy:
Bank Name: Bank Pekao SA Oddzial w Krakowie
Account Name: Polskie Stowarzyszenie Obroncow Zycia Czlowieka
Sort Code: 1240 4650
IBAN: PL 93 1240 4650 1111 0000 5150 8401
SWIFT Number: PKOPPLPW

*e-mail:
*imię:
*nazwisko:
*ulica i numer:
*kod pocztowy:
*miejscowość:
*numer telefonu:

Pola oznaczone * należy obwiązkowo wypełnić.

Kolejne 10 sposobów, by pomóc obronie życia:

Podejmij dzieło modlitwy w intencji życia. Zapoznaj się z inicjatywami modlitewnymi, które promujemy. Modlitwa zbliża nas do Boga, zmienia na lepsze nas i świat.

Wesprzyj nas finansowo przekazując 1 % podatku dochodowego lub wpłać dar serca. Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka jest jedną z najbardziej zasłużonych, najstarszych i sprawdzonych organizacji pro-life w naszym ojczyźnie.

Zapisz się do naszego newlettera – będziesz na bieżąco z działanością stowarzyszenia, inicjatywami, w które możesz się włączyć, najnowszymi badaniami, które prezentujemy w Bazie wiedzy.

Polecaj nasz serwis internetowy innym. Umieść na swojej stronie linki do inicjatyw, które realizujemy, np. na blogu. Promuj je w serwisach internetowych i portalach społecznościowych, które odwiedzasz.

Śledź nas na Facebooku. Dziel się nasza wspólną aktywnością z innymi. Polecaj nas u siebie.

Korzystaj z internetowej Bazy wiedzy stowarzyszenia – opracowań, filmów, audycji. Wszystkie materiały umieszczone na stronie www.pro-life.pl są dostępne za darmo w celu edukcyjnym (z podaniem źródła). Chcemy dostarczać naszym użytkownikom najlepszej i najnowszej wiedzy w dziedzinie życia i rodziny.

Prezentuj nasze audycje radiowe i filmy w lokalnych bądź internetowych mediach.

Weź udział w marszu dla życia w twoim mieście. A jeśli nie ma go jeszcze, zorganizuj marzsz, zapraszając do współpracy innych. W dziesiątkach polskich miast tysiące Polaków bierze udział w marszach dla życia.

Zorganizują w prafii grupę pro-life, przygotuj gazetkę ścienną, zorganizuj spotkanie z naszym gościem, wystawę bądź projekcję filmu. Stowarzyszenie z satysfakcją ci w tym pomoże.

Angażuj się przedsięwzięcia, które podejmują działacze pro-life, np. włącz się w zbieranie podpisów pod inicjatywami na rzecz obrony życia. Interweniuj osobiście bądź telefonicznie u polityków.